4 Nisan 2018 Çarşamba

KEMAH KARDERE KÖYÜNDE OTANTİK ARAÇ - GEREÇ SERGİSİ
SERGİ DEFTERİ'NDEN

Bir tarih yatıyor derler ya; işte burasını ziyaret ettiğimizde tamda dedelerimizin, babalarımızın hayatlarını, zorluklarını, elektriğin olmadığı bir devri anlatıyor. Bunları bizlere ve gelecek nesillere aktaran emek veren en önemlisi bu köyün geçmişini en güzel özetleyen bu müzeyi hazırlayan dayıma Binali Bozdemir'e binlerce teşekkür. Allah razı olsun. Gurur duyuyoruz. 28.09.2011 - (Sergi Defteri)

Yeğenin;
Nafiye MOL
Burada gördüğüm tarihi araç gereçler çok güzeldi. Bende çok merak ettim ve beğendim.İnşallah gençlere ve kültürümüze ışıklık eder. Çok güzel bir gündü. Herşey çok güzeldi. (Sergi Defteri)

Begüm KÖKSALAN
(Milimci'nin Torunu)
Binali abim, insanımızın hüzünlü, coşkulu, mutlu her anına bizzat tanıklık etmiş birbirinden değerli bu koleksiyonu toparlayıp sergilediğiniz için ne mutlu size, ne mutlu bizlere... 24.08.2011, Çarşamba - (Sergi Defteri)

Turgay BAŞYAYLA
Tarihte dedelerimizin kullandığı, Ninelerimizin hünerli elleriyle ürünler elde ettiği bu hatıraları toplayıp bizlere gösteren, genç kardeşlerimize öğretilmesi, geçmişle bugün arasında köprü kurulması her türlü övgüye layıktır. Bugün Kardere Köyünde bu hatıra evinde gördüğüm eserler karşısında çok mutlu olduğumu belirtmekten kıvanç duyuyorum ve tebrik ediyorum. 06.05.2011 - (Sergi Defteri)

Gökmen ÇİÇEK
Kemah Kaymakamı

Öncelikle sevgili dayım Binali'ye çok teşekkür ediyorum. Çünkü, bizim özlemini duyduğumuz akla gelecek herşeyi bu güzel sergide bulmak mümkün. Çocuklarıma anlatamadığım bu güzellikleri burada gösterme imkanım oldu. Kendisine Allah'tan uzun ömürler diliyorum. Saygılarımla, 28.06.2010 - (Sergi Defteri)

Yusuf GÜNDÜZ
Kemah Kardere Köyü Dernek Başkanı
Binali bey, sizi takdir ediyorum, hayranlıkla izledim. Serginiz çok ilginç ve güzel. 22.06.2010 - (Sergi Defteri)
Sıtkı KÜÇÜKTAŞ
Kemah Lisesi Müdürü

İsmini duyduğum nesneleri somut olarak görme imkanını, geçmişi bugüne taşıyarak veren Binali bey'e teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık... 22.06.2010 - (Sergi Defteri)

Meryem Abide KÜÇÜKYILMAZ
Kemah Lisesi Md. Yrd.
Çocukluğumda bir kısmını gördüğümüz, kullandığımız eski eşyaları tekrar görmemizi, hatırlamamızı sağlayan Binali bey'e çok teşekkürler. Çok güzel olmuş. 22.06.2010 - (Sergi Defteri)

Mithat KÜÇÜKYILMAZ
Kemah Halk Eğitimi Merkezi Md. Yrd.
Sayın Binali Bey,
Sitedeki çalışmanızı bir arkadaşım vasıtasıyle gördüm. Oluşturduğunuz otantik koleksiyonu çok taktir ettim, bir yöre insanı olarak da çok etkilendim. Artık unutulmaya yüz tutmuş olan bu araç gereçlerimizin günümüze taşınarak yeni nesillerin de tanımasına vesile olduğunuz için sizi gönülden kutlarım.
Diş Hekimi L. Levent ABİKOĞLU
Şanlıurfa

Şu güzelliği derleyip bizlerin ziyaretine sunan ve geçmişimizi hatırlatan, gelecek neslimize de ibretlik eserler bırakan Binali Bozdemir beye çok çok teşekkür ederiz. Bu müzeyi görünce duygulandığımız için hissiyatımızı tam olarak ifade edemedik. (Sergi Defteri)

Sivas / Zara'dan KARAKELLE'ler


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder